Jarosławiec

Jarosławiec położony jest w północnej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, na Wybrzeżu Słowińskim. Darłowo i Ustka to sąsiadujące z nim większe miejscowości.

Od dawien dawna Jarosławiec był małą wsią rybacką i po dziś dzień nie liczy wielu stałych mieszkańców. To maleńka miejscowość, nastawiona na turystykę, oferująca nadmorski wypoczynek przyjezdnym i stałym bywalcom. Przepiękne usytuowanie sprawia, że nie narzeka na brak zainteresowania z ich strony. Wczasy nad morzem oferuje wiele duzych i małych ośrodków, pól campingowych i namiotowych oraz kwater prywatnych. Doskonałą alternatywą są także domki nad morzem. Zwykle zaskakują nas wysokim standardem i wyposażeniem, nie ograniczają porami posiłków, które mozna w dowolnym czasie przygotować we własnym zakresie, a przede wszystkim są przyjemną odmianą dla domowych warunków.

Jarosławiec ze względu na swe przepiękne usytuowanie zaskoczy nas wspaniałymi okolicznościami przyrody. Piaszczyste plaże oraz klifowe brzegi ze stromymi zboczami sprawią, że chętnie będziemy wspominać to wciąż dzikie i przepełnione naturalnym pięknem miejsce. Zbocza porośnięte drzewami, szczególnie sosną czarną, oraz wyjątkową, chronioną roślinnością (np. mikołajek nadmorski) nadają miejscu niespotykanego charakteru. Największą atrakcję wsi stanowi, ponad 33 metrowa latarnia morska, świecąca na odległość 24 mil morskich. Warto więc wybrać się tam na wycieczkę.

Ponadto dla turystów, którym romantyczne spacery po plaży się już nieco znudziły, Jarosławiec proponuje niedawno otwarty aquapark, czynny od maja do września. Znajdziemy tam takie atrakcje jak, wielofunkcyjny basen rekreacyjny lub sztuczną falę, czy zabiegi oferowane w sanatoriach. Dla tych jednak, dla których najlepszym odpoczynkiem jest obcowanie z ludźmi, polecamy wspólne zażywanie morskich kąpieli z przyjaciółmi, zabawy i śpiewy przy ognisku, zajadanie się grillowanymi pysznościami czy też siatkówkę plażową. Nigdy nie zabraknie pomysłu udanego wypoczynku nad morzem.

Spośród szerokiej gamy oferty wczasów nad morzem, warto pochylić się nad tym, co proponuje nam Jarosławiec. Jeśli poszukujemy ciszy i spokoju, ukojenia i ucieczki od problemów powszedniego dnia, warto wybrać się właśnie do tej malowniczej miejscowości. Wiele nadmorskich kurortów w Polsce jest zatłoczonych, przepełnionych ludźmi, a ponadto bardzo drogich, podczas gdy Jarosławiec zapewnia nam tanie wczasy i dostępne na każdą kieszeń noclegi nad morzem. Ośrodki wypoczynkowe w tej pięknej, letniskowej miejscowości są otwarte na rzesze gości, to właśnie dla nich z roku na rok ulepszają swoją wypoczynkową ofertę i są gotowe zrobić wszystko, aby pobyt w Jarosławcu kojarzył się turystom z samymi przyjemnymi i gorącymi chwilami. Serdeczność mieszkańców i ich łatwość nawiązywania kontaktów sprawią, że każdy stanie się cząstką tego miejsca i zawsze z sentymentem wspomni wczasy nad morzem.